Mám zájem o zasílání novinek:

Množírny psů

Ve spolupráci s Ligou na ochranu zvířat ČR, největší organizací svého druhu u nás, bychom chtěli upozornit všechny současné i budoucí majitele a přátele psích kamarádů na velmi aktuální, přesto dosud poměrně skrytý a smutný problém jménem „MNOŽÍRNY psů“.
 
V „množírnách“ žijí zvířata v naprosto otřesných podmínkách, většinou v těsných klecích, ve vlastních výkalech, nemají žádný pohyb ani dostatek kvalitní stravy nebo vody. Jsou ponechávány v nevytápěných prostorech. Feny, které již nejsou schopny rodit, jsou nemilosrdně utraceny, často navíc nehumánním způsobem. Štěňata jsou odebírána a prodávána v nejútlejším věku, díky čemuž dochází k jejich častému úmrtí. V dospělosti trpí celou řadou zdravotních i psychických problémů. Kupujícím jsou předkládány falešné doklady a falešná veterinární potvrzení.
 
Úspěšnost těchto výdělků je podpořena stále častějším prodejem zvířat přes internet, neboť dochází k takřka minimálnímu kontaktu mezi prodejcem a kupujícím. Zvířata jsou nabízena k okamžitému odběru a za nižší ceny než u zvířat z kvalitního chovu. Díky tomu mají množitelé odbyt. Pokud nebude poptávka po takovýchto zvířatech, sníží se i nabídka.
Pokud uvažujete o koupi nového psího kamaráda, přečtěte si pozorně přiložený leták, který obsahuje základní seznam nejčastějších poznávacích znaků prodeje psů z „množírny“ a NEPODPORUJTE „MNOŽÍRNY“.
 
Vzhledem k nedostatečné legislativě má veterinární správa i orgány činné v trestním řízení v boji s „množírnami“ svázané ruce. I my se chceme pokusit přispět k urychlené změně v současné legislativě, aby mohl být tento způsob množení zvířat spravedlivě postihován.
 
Na naší Facebookové stránce nabízíme k adopci pejsky, které se z „množírny“ podařilo zachránit našemu sdružení Strana psa. Díky dobrým lidem se jim brzy daří najít nový domov a lásku.
 
Přepošlete prosím tuto smutnou zprávu všem svým známým a kamarádům, pejskařům i nepejskařům!
 
Pokud máte své vlastní internetové stránky, umístěte na nich odkaz na naše varování!
 
Pomozte šířit tyto důležité informace!
 
Společně to dokážeme!
 


Soubory ke stažení

letak_mnozirny

Copyright © StranaPsa 2010-2024 | made by AllSet