Mám zájem o zasílání novinek:

Předvolební anketa

Problematika soužití psů a lidí ve městě
 
Volby do Zastupitelstva městské části Praha 2 a Zastupitelstva hlavního města Prahy konané 10. a 11. října 2014, se pomalu blíží. Podle našeho názoru je psí problematika jedním z významných komunálních témat, které se prolínalo i celým současným volebním obdobím. Pozitivní součinnost s radnicí a členy zastupitelstva považujeme za nutnou podmínku úspěchu a zlepšování situace v soužití psů a lidí ve městě a v Praze 2.

Vybraným stranám, kandidujícím v podzimních volbách do zastupitelstev jsme položili pár dotazů na téma "Problematika soužití psů a lidí ve městě". Pokud jste se ještě nerozhodli, komu dáte ve volbách svůj hlas, možná vám v rozhodování pomůže naše následující anketa.
 
1. Je podle Vás současný počet psů ve městě akceptovatelný jako fenomén doby a způsobu života, nebo jde podle Vás o zbytečnou módu či luxus, který přináší více problému než užitku?
 
2. Považujete za možné řešit případné problémy i na základě slušnosti a vzájemné ohleduplnosti pejskařů a nepejskařů, a to i s podporou radnice? Nebo je podle Vás takový postup nereálný a je nutné více úsilí investovat spíše do další regulace, kontrol a sankcí?
 
3. Považujete současný počet, rozlohu a rozmístění ploch pro volný pohyb psů v parcích Prahy 2 za vyhovující, nebo budete podporovat nějakou změnu? Jakou?
 
4. Budete podporovat časově či sezónně omezené výjimky ze zákazu volného pohyby psů? Tj. pro období, kdy je malé riziko kolize střetů s jinými návštěvníky parku?
 
5. Budete usilovat o zřizování dalších ploch s úplným zákazem vstupu psů? V jakém rozsahu a z jakého důvodu?
 
6. Budete podporovat vznik vyhlášky hl. m. Prahy o zákazu pohybu psů na veřejných prostranstvích bez uvázání na vodítku? Z jakého důvodu?
 
7. Považujete současný systém úklidu parků a komunikací od psích exkrementů za vyhovující nebo budete usilovat o nějakou změnu? Jakou?
 
8. Považujete současné nastavení výše poplatků za psa vyhovující? Pokud byste měli tu možnost, usilovali byste o změnu? Jakou?
 
9. Jaká další opatření v problematice soužití psů a lidí byste chtěli jako subjekt působící v orgánech městské části prosazovat, pokud k tomu budete mít možnost?
 
10. Víte kolik osob z Vaší kandidátky (přinejmenším z první desítky) má doma psa? Jste ochotni uvést jmenovitě?
 
Odpověď ANO
Odpověď ČSSD - do zveřejnění ankety jsme neobdrželi odpověď
Odpověď ODS
Odpověď OSB
Odpověď KDU - ČSL
Odpověď SZ
Odpověď TOP 09

Soubory ke stažení

ano

kdu_csl

ods

osb

sz

top_09

Copyright © StranaPsa 2010-2023 | made by AllSet