Mám zájem o zasílání novinek:

Vliv psa na zdraví člověka

 


Vliv psa na zdraví člověka

Pes je nejen nejlepším přítelem člověka, ale také balzámem pro naše zdraví. Věděli jste, že hlazení psa redukuje hladinu stresových hormonů, tiší úzkost a snižuje riziko úmrtí na srdeční nebo mozkovou příhodu o více než třetinu?

Pes je opravdu lék – odstraňuje napětí, vzbuzuje v nás pocit důvěry a bezpečí. V přítomnosti psa se mezi lidmi uvolňují bariéry a lépe spolu komunikují. Při hlazení psa se snižuje krevní tlak, harmonizují se tělesné funkce. Vycvičený pes dokáže dokonce vycítit a upozornit na epileptický záchvat. Právě pro léčivé účinky psí přítomnosti se psi v současné době využívají pro tzv. canisterapii.
 

Canisterapie – když psi léčí


Canisterapie je v podstatě terapie s pomocí psa. Canisterapeuti ve volném čase se svými psy navštěvují nejrůznější zařízení – domovy důchodců, dětské domovy, ústavy pro postižené. Pravidelný kontakt se psy působí pozitivně jak na děti, kteří vyrůstají bez rodičů; tak na opuštěné seniory. Změny k lepšímu ale nejsou pozorovány jen po stránce psychické – například děti s omezeným rozsahem pohybu udělají všechno proto, aby si pejska mohly alespoň pohladit. Také děti s autismem, které nesnesou dotek jiného člověka, se nijak nevyhýbají dotykům psa. Pes miluje člověka takového jaký je, lidé si s ním mohou hrát, mazlit se. V ústavech pro tělesně postižené je pes také součástí rehabilitace.
 

Psi posilují imunitu


Vědci nově také zjistili, že děti, které žijí od narození se psy, mají vyšší imunitu. Protože jsou vystavovány psím chlupům a pachům, jejich tělo si vytváří obranné látky a imunita je tak velmi časně posílena.

 

ČLÁNEK PŘEVZAT Z INFORMAČNÍHO SERVERU CHOVATELKA

Copyright © StranaPsa 2010-2023 | made by AllSet