Mám zájem o zasílání novinek:

Praha 2

Psí problematika v MČ Praha 2 z pohledu pejskařů

Máte pejska a bydlíte v Praze 2 nebo navštěvujete parky na území této městské části2? Pak jste na tom podobně jako my. Pokud jste zatím nezaznamenali žádný problém, patříte mezi ty šťastnější. Možná nechodíte do Riegrových sadů, kde radnice postupně zmenšovala plochy určené k volnému pohybu psů a na poslední loučce chtěla postavit oplocení. Patrně také nevíte o tom, že před posledními volbami radnice vyslyšela návrhy pejskařů z Havlíčkových sadů na povolení volného pohybu pejsků v ranních a večerních hodinách. Ale jen na půl roku, aby pak ukázala, jak je to špatný nápad.

Na radnici Prahy 2 se zkrátka setkáte s názorem, že je v této centrální části města psů přespříliš a jsou jen ke škodě. Pejskaři jsou prý neukáznění, pořád něco chtějí a působí problémy těm spořádaným občanům, kteří psa nemají. Znečišťování, poškozování zeleně, obtěžování a ohrožování – to jsou časté výtky. Argumenty o přínosu soužití lidí všech generací s pejsky jakoby ani neexistovaly. Například podpora aktivního způsobu života, vliv na zdraví a kondici při pravidelných procházkách, sociální komunikace a soužití sousedů všech generací, opora proti pocitu osamění, zodpovědnost nesobeckost a péče o druhé, bezpečnost a ochrana proti problémovým skupinám jak ve veřejném prostoru, tak doma, apod.

Psi jsou prý příčinou enormních výdajů na údržbu čistoty, na které vybrané poplatky nestačí. Jsou zde protichůdné zájmy majitelů a odpůrců psů ve městě. Jsou evidovány incidenty a stížnosti. Diskuse a osvěta prý nemá cenu, jen přísnost a pokuty. Podobně jako jinde ve světě.

Proti tomu se rozhodně musíme ohradit. Ano, jsme pejskaři, ale slušní lidé. Slušných, odpovědných a ohleduplných pejskařů je hodně. Chceme, aby nás bylo co nejvíce. Nechceme být pro radnici a své okolí nepřítelem, ale partnerem. Zřetelným, ale také organizovaným. Proto jsme se rozhodli spolupracovat nadále pod hlavičkou místní organizace občanského sdružení Strana psa, o.s. v Praze 2. Na těchto webových stránkách Vám chceme přinášet informace o psí problematice v MČ Praha 2 z pohledu pejskařů.

Výbor místní organizace občanského sdružení Strana psa, o.s. v Praze 2

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prohlášení slušných pejskařů z Prahy 2

 

Copyright © StranaPsa 2010-2024 | made by AllSet