Mám zájem o zasílání novinek:

Petice Praha 8

Přidejte se k podepsání Petice občanů Prahy 8 za zrušení zákazu volného pobíhání psů v Kaizlových sadech a v Parku před Invalidovnou

Organizátor petice:

Adresát:

Již máme
17
podpisů
Strana psa, o.s.
Kubelíkova 53
130 00 Praha 3 – Žižkov
E-mail: info@stranapsa.cz
Městská část Praha 8
Zenklova 1/35
180 00 Praha 8 - Libeň

Petiční výbor:

Zuzana Kulíčková, Praha 8 – Karlín, Sokolovská 96/98, 186 00

Hana Staňková, Praha 8-Karlín, Kaizlovy sady 422/5, 18600

Text petice:

PETICE
dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod
a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním

občanů Prahy 8 za zrušení zákazu volného pobíhání psů v  Kaizlových sadech a v Parku před Invalidovnou

 

My, občané Prahy 8, slušní majitelé poslušných psů, kteří řádně platíme nemalé místní poplatky ze psů a za samozřejmost považujeme po svých psech udržovat čistotu, cítíme zákaz volného pobíhání psů v Kaizlových sadech a v Parku před Invalidovnou jako výrazně diskriminační nejen vůči nám, ale i vůči psům samotným, kteří pro svůj přirozený život potřebují dostatek pohybu.

V zákonu č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, je výslovně uvedeno, že se považuje za týrání mimo jiné i to, pokud je omezována svoboda pohybu nutná pro zvíře určitého typu, pokud by omezování způsobilo utrpení zvířete.

Psi mohli volně pobíhat v této lokalitě od nepaměti. Nechápeme, proč by se měly tyto lokální zvyklosti bezdůvodně měnit jen tím, že proběhla revitalizace parku. Místo toho, aby nemalá částka vydaná na revitalizaci sloužila ke zvýšení spokojenosti místních obyvatel, máme pocit, že po rekonstrukci se pro nás naopak kvalita života v této lokalitě zhoršila.

Městská policie začala vybírat pokuty za nedodržení tohoto zákazu. Místo omezování pohybu psů by měla být represe zaměřena na majitele, kteří neuklízejí výkaly, nechávají své psy ničit zeleň a ohrožovat chodce.

My, níže podepsaní občané Prahy 8, žádáme, aby nám bylo opět umožněno, tak, jak jsme byli léta zvyklí, volné venčení psů v parcích Kaizlovy sady a v Parku před Invalidovnou a to alespoň v době, kdy se v parcích nenacházejí zpravidla žádné děti a pouze výjimečně dospělí návštěvníci, tedy od 19. 00 večer do 10.00 rána druhého dne.


Vychovaný pes není nebezpečné zvíře, které nemá právo volného pohybu!


Děkujeme.

                                              Za petiční výbor:


                                              Zuzana Kulíčková, Praha 8 – Karlín, Sokolovská 96/98, 186 00

                                              Hana Staňková, Praha 8-Karlín, Kaizlovy sady 422/5, 18600


 

Údaje o Vás:

Odesláním podpisu souhlasím se zařazením výše uvedených údajů do databáze Strana psa, o.s. (SP) a jejich využitím pro potřeby SP až do písemného odvolání (ve smyslu § 4 písm. a) zákona 101/2000 Sbírky o ochraně osobních údajů. SP se tímto zavazuje, že Vaše údaje neposkytne žádným jiným organizacím nebo firmám s výjimkou předání petice adresátovi.

Copyright © StranaPsa 2010-2019 | made by AllSet